Poręcz łukowa uchylna podłogowa 60cm URP6
Poręcz łukowa uchylna podłogowa dla osób z niepełnosprawnościami
Stalowa poręcz podłogowa, uchylna o długości 600 mm przeznaczona jest do łazienek przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Zapewnia stabilne podparcie i zwiększa komfort korzystania z toalety. Dzięki możliwości podniesienia poręczy można w łatwy sposób zwiększyć przestrzeń manewrową, co jest szczególnie ważne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poręcz wykonana jest ze stalowej rurki o średnicy 25 mm i grubości ścianki 1,5 mm.
Aby odpowiednio przygotować łazienkę dla osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem poręczy, zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem o projektowaniu łazienek bez barier.
Specyfikacja techniczna poręczy URP6
Stalowa poręcz URP6 o długości 600 mm to solidny produkt przeznaczony do montażu podłogowego. Konstrukcja wytrzymuje obciążenie do 120 kg i zapewnia stabilne podparcie podczas korzystania z np.toalety. Montaż do podłogi sprawdzi się szczególnie w miejscach, gdzie ściany są wykonane z lekkiej zabudowy, np. płyt kartonowo-gipsowych lub nie ma możliwości wykonania bezpiecznego montażu ściennego. Uchwyt pokryty jest trwałą farbą poliestrową o grubości 120 µm, która zapewnia odporność powierzchni i estetyczny wygląd.
Ważną informacją jest również to, iż do każdej poręczy dołączone są zestaw montażowy, instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna. Białe poręcze posiadają atest Polskiego Zakładu Higienicznego, deklarację zgodności CE oraz krajową deklarację właściwości użytkowych.
Cechy i zalety produktu:
- Wykonanie ze stali węglowej
- Powłoka antykorozyjna
- Całość malowana proszkowo na biało RAL 9003
- Powłoka antykorozyjna
- Powierzchnia ciepłochronna
- Eleganckie wykończenie
- Gładkie krawędzie zapobiegające przypadkowemu zahaczeniu, skaleczeniu się
- Maksymalny udźwig 120 kg
- Zestaw montażowy w komplecie
- Łatwe w utrzymaniu czystości
- Atest Polskiego Zakładu Higienicznego
- Deklaracja zgodności CE
- Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych
| Materiał | Stal węglowa |
|---|---|
| Wykończenie | Malowana proszkowo na kolor biały |
| Rodzaj powłoki | Farba poliestrowa |
| Grubość powłoki | 120 µ |
| Typ poręczy | Uchylna, łukowa, podłogowa |
| Długość poręczy | 600 mm |
| Średnica rurki |
Ø 25 mm |
| Wymiary podstawy mocującej | 100x200 mm |
| Maksymalne obciążenie | 120 kg |
| Średnica otworów |
Ø 6,5 mm |
| Ilość otworów mocujących | 5 |
| W zestawie | Wkręty 6x60 mm, kołki 10x60 mm |



