Lotnisko Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie

Jednym z najpopularniejszych portów lotniczych w Polsce jest lotnisko Chopina w Warszawie. To lotnisko zostało otwarte w roku 1934 i obsługuje loty rozkładowe, czarterowe i cargo. Od początku XXI wieku lotnisko przeszło wiele modernizacji mających na celu ulepszenia jakości korzystania i ogólnej rozbudowy zwiększającej przepustowość. W tym czasie organ zarządzający portem Chopina wprowadził również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. 

Poza strefami ogólnodostępnymi zastosowano usprawnienia w łazienkach dla osób z niepełnosprawnościami. We wspomnianych łazienkach zastosowano stalowe uchwyty wspomagające firmy Makoinstal.

 

 

 

 

 

Łazienki w warszawskim lotnisku Chopina zostały wyposażone w stalowe poręcze z serii Makolux. Wszystkie uchwyty z serii Makolux są wykonane ze stali nierdzewnej AISI304, która jest uniwersalnym materiałem odpornym na większość kwasów utleniających, na korozję, na większość organicznych substancji chemicznych oraz szeroką gamę nieorganicznych substancji chemicznych. Każda z poręczy z serii Makolux jest dostępna w dwóch wariantach, matowym i polerowanym. Maksymalny udźwig pochwytów jest większy niż 100kg – więcej szczegółów znajduję się bezpośrednio w karcie produktu danej poręczy. Ponadto, produkty firmy Makoinstal są przystosowane do montażu ściennego bądź montażu do podłogi.​